Liitu uudiskirjaga

Telli meie uudiskiri

Saadame sulle kord kvartalis ülevaate lisandunud koolitustest ja uudistest/artiklitest.

Meist

Vaimse tervise heaks videokoolitused on loodud sooviga pakkuda kiiret ligipääsu praktilisele infole ja juhistele, mis aitab vaimset tervist hoida, erinevate olukordadega hakkama saada või psüühikahäirest taastuda.

Videokoolitustes jagavad sinuga oma teadmisi ja kogemusi mitmed valdkonna praktikud. Lisaks saad osa kogemuslugudest, mida esitavad inimesed, kes on ise psüühikahäiret kogenud, kuid raskustest välja tulnud ning haigusest taastunud.

Soovime, et igaüks leiaks siit keskkonnast enda jaoks vajalikku tuge ja informatsiooni. Kuna oleme alles teekonna alguses, siis koolituste valik ja teemad täienevad pidevalt. Uute koolitustega saad ennast kursis hoida, kui liitud meie uudiskirjaga!

Miks just videokoolitused?

Need pakuvad sulle:

Meie videokoolitused sobivad

Võid meile julgelt kirjutada aadressil info@vth.ee, kui sul on huvi mõnel kindlal teemal koolituse vastu, mida sa siit hetkel ei leia. Nii saame lisada uusi ja kasulikke koolitusi.

Kui oled vaimse tervise valdkonna spetsialist ja soovid oma kogemust siin videokoolitusena jagada, anna meile sellest teada: info@vth.ee, sest meie meeskond täieneb pidevalt.

Jälgi meid ka Facebookis ja Instagramis.

Koolitajad

Pille Javed

Pille Javed

Arst-toitumisterapeut

Pille on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, spetsialiseerunud ja töötanud aastaid rahvatervise valdkonnas ning töötanud seejärel õppejõuna. Huvist tervisliku toitumise vastu õppis ta toitumisterapeudiks, millest on tänaseks saanud tema kutsumus ja tegevusala. Igapäevaselt tegeleb ta toitumisnõustajate ja -terapeutide koolitamisega ning pakub ka individuaalset toitumisteraapia teenust oma klientidele.

Liis Haavistu

Liis Haavistu

Psühhiaater

Liis on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning psühhiaatria residentuuri. Lisaks on ta läbinud pereteraapia ja kognitiiv-käitumisteraapia algkursused. Tema huviks psühhiaatrias on meeleolu- ja ärevushäirete temaatika, millega ta on aastate jooksul kõige enam tegelenud. Ta on koolitanud psühhiaatria eriala residente, vaimse tervise õdesid, perearste, osalenud lektorina mitmetel Eestis toimunud erialastel konverentsidel. Liis peab väga oluliseks järjepidevat vaimse tervise eest hoolitsemist, mis on oluline psüühikahäirete ennetamisel ja eelduseks paranemisel. Hetkel töötab ta psühhiaatrina SA PER Psühhiaatriakliinikus ja Confido Vaimse Tervise Keskuses.

Margus Lõokene

Margus Lõokene

Psühhiaater

Margus on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, läbinud psühhiaatria residentuuri ning töötanud psühhiaatrina viimased 15 aastat. Tema erihuviks psühhiaatrias on ajustimulatsioonil põhinevad meetodid, meeste meeleoluhäired ning sõltuvushäired. Ta on läbi viinud mitmeid koolitusi meeste vaimse tervise ja sõltuvuse teemadel ning avanud ka sõltuvushäirete rehabilitatsioonile spetsialiseerunud ettevõtte New Dawn Rehab OÜ. Lisaks töötab ta psühhiaatrina SA PER Psühhiaatriakliinikus.

Riina Telling

Riina Telling

Psühholoog ja pereterapeut

Riina on töö- ja organisatsioonipsühholoog, kes töötab Meeletervis OÜ-s.  Tema töökogemus hõlmab töötajate ja juhtide nõustamist tööstressi vähendamiseks töökeskkonnas, psühholoogilist nõustamist, koondamisnõustamist, koolituste läbiviimist, töökeskkonna psühhosotsiaalsete riskide hindamist ja sekkumiste väljatöötamist. Riina on Tallinna Tehnikaülikoolis omandanud magistrikraadi töö- ja organisatsioonipsühholoogia õppekaval. Lisaks on ta Eesti Töö- ja organisatsioonipsühholoogide Liidu asutaja- ja juhatuse liige.

Kristel Altmäe

Kristel Altmäe

Psühholoog ja pereterapeut

Kristel on psühholoog ja pereterapeut, omandanud sotsiaalteaduste magistrikraadi psühholoogia erialal. Lisaks on ta läbinud pereteraapia väljaõppe, kognitiivse käitumisteraapia algkursuse, täiendanud end kliinilise psühholoogia ja traumateraapia vallas. Omab pikaajalist kogemust psüühikahäirega inimeste ja nende lähedaste ning ka hasartmängu- ja digisõltlaste ning nende perede nõustamisel. Samuti on Kristelil pikaajaline kogemus psüühikahäirete teemaliste koolituste läbiviimisel.

Pia Pedanik

Pia Pedanik

Tööpsühholoog

Pia on tööpsühholoog, kelle eesmärgiks on psühholoogia abil tähendusliku töö loomine. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli Work and Organizational Psychology eriala magistriõppe ning praktiseerib õpitut ja edendab vaimset tervist töökeskkonnas Meeletervises, kus töötab koos teiste vaimse tervise spetsialistidega. Pia viib läbi vastuvõtte nii töötajatele kui tööandjatele, teeb koolitusi eesti ja inglise keeles, ning hindab ja analüüsib töökeskkonna psühhosotsiaalseid riskitegureid. Lisaks on Pia ka Eesti Töö- ja Organisatsioonipsühholoogide Liidu üks asutajaliige.

Monika Rand

Monika Rand

Sotsiaaltöötaja

Monika on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ja Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö eriala. Tallinna vaimse tervise keskuses on ta töötanud nii sotsiaaltöötajana kui ka kommunikatsioonijuhina viimased 16 aastat. Tema kogemustepagasis on arvukad vaimse tervise teemalised loengud erinevatele auditooriumitele. Viimased neli aastat on ta olnud lektor Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, kus õpetab vaimse tervise õenduse magistriprogrammis psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni aluseid. Monika erihuvi on sotsiaalsed oskused ning eriti südamelähedane on töö Aspergeri sündroomiga inimeste suhtlemisoskuste toetamisel.

Sandra Vetik

Sandra Vetik

Psühholoog

Sandra Vetik on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe, spetsialiseerumisega kliinilisele psühholoogiale. Ta omab kogemust nii laste, noorte kui täiskasvanute nõustamisel. Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuses aitab ta ülemäärase hasartmängimise või digikasutusega kimpus olevaid inimesi ja nende lähedasi ning viib läbi koolitusi. Teadustöös on Sandra uurinud erinevaid võimalusi hasartmängusõltuvuse levimise hindamiseks üldpopolatsioonis.

Pille-Riin Indermitte

Pille-Riin Indermitte

Kliiniline psühholoog-psühhoterapeut

Pille-Riin on kliiniline psühholoog-psühhoterapeut ja neuropsühholoog. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ning omab magistrikraadi kliinilise psühholoogia erialal, samuti on ta läbinud kognitiiv-käitumisteraapia täieliku väljaõppe.

Alates 2008. aastast kuni käesoleva ajani on ta juhtinud MTÜ Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskust ning lisaks töötab ta kliinilise psühholoogina nii Bris Novus OÜ kui ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinikus.

Eeva-Liisa Veede

Eeva-Liisa Veede

Füsioterapeut

Eeva-Liisa on Tartu ülikoolis omandanud magistrihariduse füsioteraapias. Kuna ta on alati oluliseks pidanud inimese kui terviku käsitlemist ravis, siis läks ta lisaks õppima Norra Bergeni ülikooli kolledžisse kehatajuteraapiat (Basic Body Awareness Methodology), mis on vaimse tervise edendamisele suunatud füsioteraapia metoodika. Saadud teadmisi on Eeva-Liisa rakendanud töötades füsioterapeudina psühhiaatriakliinikus.

Külli Mäe

Külli Mäe

Sotsiaaltöötaja

Külli on sotsiaaltöötaja, psühhosotsiaalse taastusabi praktik ja koolitaja. Tema pikaaegne töökogemus vaimse tervise valdkonnas hõlmab inimesekesksete toetavate teenuste arendamist Tartu ja Tallinna vaimse tervise keskustes ja Eesti Psühhosostsiaaalse Rehabilitatsiooni Ühingus. Külli koolitused on praktilised ning ta ilmestab oma koolitusi kogemusettekannetega, kaasates inimesi, kellel endal on vaimse tervise raskustest taastumise kogemus.

Triin-Ketlin Siska

Triin-Ketlin Siska

Psühholoog ja pereterapeut

Triin-Ketlin Siska on psühholoog-nõustaja, pereterapeut ja koolipsühholoog. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli ja omab magistrikraadi psühholoogias, samuti on ta läbinud perekonnapsühhoteraapia täieliku (5,5-aastase) väljaõppe. Triin-Ketlin on Eesti Pereteraapia Ühingu ja Eesti Koolipsühholoogide Ühingu liige. Ta on täiendanud end mitmetel koolitustel, seminaridel ja konverentsidel ning omab mitmeaastast töökogemust nii laste, noorte kui täiskasvanute nõustamisel ja psühhoteraapia läbiviimisel.

Inge Vallandi

Inge Vallandi

Kogemusnõustaja

Inge on  lõpetanud Tartu Ülikooli eesti keele ja kirjanduse erialal, hiljem lisandus sellele ka õpetajakoolitus. Ta on töötanud emakeeleõpetajana, tema kirg on luule ja kirjutamine. Inge on läbi teinud pika isikliku taastumise teekonna, läbinud kogemusnõustajate koolituse ning on koolitustesse kaasatud kogemusnõustajana. Inge on tänulik, et tal on võimalus oma kogemuse kaudu aidata saatusekaaslasi, nende lähedasi ning vaimse tervise valdkonna töötajaid. Ka ühiskondlik teavitustöö on talle oluline, sest see aitab kaasa vaimse tervise teemade häbimärgivabale  käsitlemisele.

Kaisa Üprus-Tali

Kaisa Üprus-Tali

Kriisispetsialist

Kaisa on kriisispetsialist, kes on üle 17 aasta töötanud ohvriabi valdkonnas erinevatel ametikohtadel ning pikka aega kriisiabi pakkunud praktik.  Oma teadmised ja oskused on ta aastate jooksul õppinud meie parimatelt. Paljude erinevate juhtumitega kokku puutununa ning ka ise elus ettetulevaid kriise kogenuna on tal väga mitmekülgsed teadmised, mida asjast huvitatutega jagada.

Koostööpartnerid

0
Sinu ostukorv