Liitu uudiskirjaga

Telli meie uudiskiri

Saadame sulle kord kvartalis ülevaate lisandunud koolitustest ja uudistest/artiklitest.

Meist

Vaimse tervise heaks videokoolitused pakuvad kiiret ligipääsu praktilisele infole ja juhistele, mis aitavad vaimset tervist hoida või psüühikahäirest taastuda.

Sinuga jagavad oma teadmisi ja kogemusi praktikud. Lisaks saad osa kogemuslugudest, mida esitavad inimesed, kes on ise psüühikahäiret kogenud, kuid raskustest välja tulnud ning haigusest taastunud.

Miks just videokoolitused?

Need annavad:

Videokoolitused sobivad

Kui sul on huvi mõne teema vastu, mida sa siit ei leia, siis kirjuta meile aadressil info@vth.ee. Nii saame lisada uusi ja kasulikke koolitusi.

Kui oled vaimse tervise valdkonna spetsialist ja soovid oma kogemust siin koolitusena jagada, anna meile sellest teada: info@vth.ee. Meie meeskonda on alati oodatud uued vaimse tervise asjatundjad.

Jälgi meid ka Facebookis

Koolitajad

Katrin Orav

Katrin Orav

Psühhiaater ja psühhoterapeut

Katrin Orav töötab Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuse Sensus Tallinna keskuses. Ta on riiklikult tunnustatud psühhiaatria eriarst ja Sensuse juhatuse liige. Psühhoteraapia meetoditest on Katrin läbinud kognitiiv-käitumusliku psühhoteraapia põhiväljaõppe ja ning 10 aasta jooksul õppinud ja raviprotsessis kasutanud EMDR (Eye Movement Desenzitization Reprocessing Therapy) ja teiste traumateraapia meetodeid. Katrin peab psühhiaatrias oluliseks kuulamist, põhjalikku diagnostikat ja psühhoterapeutilise suuna ühendamist kõige kaasaegsemate raviviisidega. Viimase 3 aasta jooksul on ta uurinud, õppinud ja igapäevatöösse lülitanud meeleoluhäirete ravi mitteinvasiivne ajustimulatsiooni (tDCS ehk transkraniaalse alalisvoolu ja rTMS ehk korduva magnetstimulatsiooni) meetoditega. Ta on Eesti Psühhiaatrite Seltsi ambulatoorse psühhiaatria sektsiooni juhatuse liige, Eesti Kognitiivse- ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni ja Euroopa Trauma ja Dissotsiatsiooni Ühingu liige.

Inga Grinberg

Inga Grinberg

Kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut

Inga Grinberg töötab kliinilise psühholoogina Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuse Sensus Tallinna keskuses. Ta on atesteeritud kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut. Lisaks omab Euroopa psühholoogitunnistust EuroPsy. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi psühholoogia eriala magistriõppe spetsialiseerumisega nõustamis- ja kliinilisele psühholoogiale. Ta on läbinud kognitiiv-käitumisteraapia alg- ning põhiväljaõppe ja osalenud mitmetes selleteemalistes töötubades. Praktilises töös on keskendunud noorukite ja täiskasvanute psüühika hindamisele ja individuaalsele psühhoteraapiale.

Ta on Eesti Kliiniliste Psühholoogide Kutseliidu ja Eesti Lastepsühholoogide Ühingu liige.

Mari Järvelaid

Mari Järvelaid

Psühhiaater

Mari Järvelaid töötab Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuse Sensus Tallinna keskuses. Ta on arst psühhiaatria erialal laste- ja noorukite psühhiaatria lisaerialaga. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning Tartu Ülikooli internatuuri, läbinud samas doktorantuuri, talle omistati meditsiiniteaduste doktori kraad. Ta on osalenud ettekannetega kodu- ja rahvusvahelistel kongressidel, konverentsidel ning seminaridel ja koolitustel, trükis on ilmunud enam kui sada teadus- ja populaarteaduslikku artiklit eesti, inglise ja vene keeles.

Ta on Eesti Psühhiaatrite Seltsi liige.

Merlin Kreitsberg

Merlin Kreitsberg

Kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut

Merlin Kreitsberg töötab kliinilise psühholoogina ja psühhoterapeudina Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuse Sensus Tallinna keskuses. Ta on atesteeritud kliiniline psühholoog. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli Psühholoogia Instituudi psühholoogia eriala ning omab magistrikraadi spetsialiseerumisega nõustamispsühholoogiale. Ta on läbinud kognitiiv-käitumusliku psühhoteraapia algkoolituse ning lõpetanud kognitiiv-käitumusliku psühhoterapeudi põhiväljaõppe Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsioonis ning on läbimas ka dialektilise käitumisteraapia väljaõpet. Praktilises töös on keskendunud täiskasvanute psüühika hindamisele ja individuaalsele ning grupipsühhoteraapiale. Ta on Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni liige.

Liis Haavistu

Liis Haavistu

Psühhiaater

Liis on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning psühhiaatria residentuuri. Lisaks on ta läbinud pereteraapia ja kognitiiv-käitumisteraapia algkursused. Tema huviks psühhiaatrias on meeleolu- ja ärevushäirete temaatika, millega ta on aastate jooksul kõige enam tegelenud. Ta on koolitanud psühhiaatria eriala residente, vaimse tervise õdesid, perearste, osalenud lektorina mitmetel Eestis toimunud erialastel konverentsidel. Liis peab väga oluliseks järjepidevat vaimse tervise eest hoolitsemist, mis on oluline psüühikahäirete ennetamisel ja eelduseks paranemisel. Hetkel töötab ta psühhiaatrina SA PER Psühhiaatriakliinikus ja Confido Vaimse Tervise Keskuses.

Kaiti Redlich

Kaiti Redlich

Psühhiaater

Kaiti on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2008. aastal ja psühhiaatria residentuuri 2012. aastal.  Viimased 12 aastat on ta töötanud Soomes, Helsingi Ülikooli haiglas ja Joensuus, Helsingi linnahaiglas sõltuvushäirete polikliinikus. Tema peamiseks tegevusvaldkonnaks on olnud nii noorte kui täiskasvanute sõltuvushäirete diagnostika ja ravi. Kaiti on spetsialiseerunud opioidide kasutamise ja asendusravi teemadele. Alates 2020. aastast tegutseb Kaiti osalise ajaga ka Eestis, aidates kaasa sõltuvusvaldkonna arendamisele. 2021 aasta kevadel ilmus Kaja Heinsalu ja Neeme Raua raamat “Kainus”, milles ühe peatükina on ka Kaiti poolt antud sõltuvushäireid käsitlev intervjuu.

Lauri Pihkva

Lauri Pihkva

Psühholoog

Lauri Pihkva on keskendunud peamiselt sõltuvushäiretega täisealiste inimestega töötamisele. Ta on aidanud välja töötada ja juurutada alkoholi, tubaka- ja narkosõltuvuse teraapiaprogramme ning nõustanud sõltuvusprobleemidega inimesi abi nii individuaal- kui ka grupitöö raames üle 14 aasta. Selle kõrval on Lauri tegelenud negatiivsete emotsioonide juhtimise temaatikaga ning teinud kaitseväe ohvitseridele ning vanglasüsteemis kinnipeetavatele ja töötajatele viha juhtimise kursuseid. Oma töös kasutab peamiselt positiivse psühholoogia,  KKT (kognitiivkäitumis teraapia) ja Mindfulness põhimõtteid. Ta osaleb regulaarselt täiendkoolitustel ning annab oma teadmisi edasi Sisekaitseakadeemias 2011. aastast.

Riina Telling

Riina Telling

Töö- ja organisatsioonipsühholoog

Riina on töö- ja organisatsioonipsühholoog, kes töötab Meeletervis OÜ-s.  Tema töökogemus hõlmab töötajate ja juhtide nõustamist tööstressi vähendamiseks töökeskkonnas, psühholoogilist nõustamist, koondamisnõustamist, koolituste läbiviimist, töökeskkonna psühhosotsiaalsete riskide hindamist ja sekkumiste väljatöötamist. Riina on Tallinna Tehnikaülikoolis omandanud magistrikraadi töö- ja organisatsioonipsühholoogia õppekaval. Lisaks on ta Eesti Töö- ja organisatsioonipsühholoogide Liidu asutaja- ja juhatuse liige.

Kristel Altmäe

Kristel Altmäe

Psühholoog ja pereterapeut

Kristel on psühholoog ja pereterapeut, omandanud sotsiaalteaduste magistrikraadi psühholoogia erialal. Lisaks on ta läbinud pereteraapia väljaõppe, kognitiivse käitumisteraapia algkursuse, täiendanud end kliinilise psühholoogia ja traumateraapia vallas. Omab pikaajalist kogemust psüühikahäirega inimeste ja nende lähedaste ning ka hasartmängu- ja digisõltlaste ning nende perede nõustamisel. Samuti on Kristelil pikaajaline kogemus psüühikahäirete teemaliste koolituste läbiviimisel.

Pia Pedanik

Pia Pedanik

Töö- ja organisatsioonipsühholoog

Pia on tööpsühholoog, kelle eesmärgiks on psühholoogia abil tähendusliku töö loomine. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli Work and Organizational Psychology eriala magistriõppe ning praktiseerib õpitut ja edendab vaimset tervist töökeskkonnas Meeletervises, kus töötab koos teiste vaimse tervise spetsialistidega. Pia viib läbi vastuvõtte nii töötajatele kui tööandjatele, teeb koolitusi eesti ja inglise keeles, ning hindab ja analüüsib töökeskkonna psühhosotsiaalseid riskitegureid. Lisaks on Pia ka Eesti Töö- ja Organisatsioonipsühholoogide Liidu üks asutajaliige.

Monika Rand

Monika Rand

Sotsiaaltöötaja

Monika on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ja Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö eriala. Ta on töötanud Tallinna vaimse tervise keskuses nii sotsiaaltöötajana kui ka kommunikatsioonijuhina ligi 17 aastat. Ta on üks 2022. aastal loodud vaimse tervise meeskonna HEAD taastumise teenused asutajatest. Monika kogemustepagasis on arvukad vaimse tervise teemalised loengud erinevatele auditooriumitele. Viimased viis aastat on ta olnud ka lektor Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, kus õpetab vaimse tervise õenduse magistriprogrammis psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni aluseid. Monika erihuvi on sotsiaalsed oskused ning eriti südamelähedane on töö Aspergeri sündroomiga inimeste suhtlemisoskuste toetamisel.

Sandra Vetik

Sandra Vetik

Psühholoog

Sandra Vetik on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe, spetsialiseerumisega kliinilisele psühholoogiale. Ta omab kogemust nii laste, noorte kui täiskasvanute nõustamisel. Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuses aitab ta ülemäärase hasartmängimise või digikasutusega kimpus olevaid inimesi ja nende lähedasi ning viib läbi koolitusi. Teadustöös on Sandra uurinud erinevaid võimalusi hasartmängusõltuvuse levimise hindamiseks üldpopolatsioonis.

Pille-Riin Indermitte

Pille-Riin Indermitte

Kliiniline psühholoog-psühhoterapeut

Pille-Riin on kliiniline psühholoog-psühhoterapeut ja neuropsühholoog. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ning omab magistrikraadi kliinilise psühholoogia erialal, samuti on ta läbinud kognitiiv-käitumisteraapia täieliku väljaõppe.

Alates 2008. aastast kuni käesoleva ajani on ta juhtinud MTÜ Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskust ning lisaks töötab ta kliinilise psühholoogina nii Bris Novus OÜ kui ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinikus.

Eeva-Liisa Veede

Eeva-Liisa Veede

Füsioterapeut

Eeva-Liisa on Tartu ülikoolis omandanud magistrihariduse füsioteraapias. Kuna ta on alati oluliseks pidanud inimese kui terviku käsitlemist ravis, siis läks ta lisaks õppima Norra Bergeni ülikooli kolledžisse kehatajuteraapiat (Basic Body Awareness Methodology), mis on vaimse tervise edendamisele suunatud füsioteraapia metoodika. Saadud teadmisi on Eeva-Liisa rakendanud töötades füsioterapeudina psühhiaatriakliinikus.

Külli Mäe

Külli Mäe

Sotsiaaltöötaja

Külli on sotsiaaltöötaja, psühhosotsiaalse taastusabi praktik ja koolitaja. Tema pikaaegne töökogemus vaimse tervise valdkonnas hõlmab inimesekesksete toetavate teenuste arendamist Tartu ja Tallinna vaimse tervise keskustes ja Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühingus. Külli koolitused on praktilised ning ta ilmestab oma koolitusi kogemusettekannetega, kaasates inimesi, kellel endal on vaimse tervise raskustest taastumise kogemus.

Triin-Ketlin Siska

Triin-Ketlin Siska

Psühholoog ja pereterapeut

Triin-Ketlin Siska on psühholoog-nõustaja, pereterapeut ja koolipsühholoog. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli ja omab magistrikraadi psühholoogias, samuti on ta läbinud perekonnapsühhoteraapia täieliku (5,5-aastase) väljaõppe. Triin-Ketlin on Eesti Pereteraapia Ühingu ja Eesti Koolipsühholoogide Ühingu liige. Ta on täiendanud end mitmetel koolitustel, seminaridel ja konverentsidel ning omab mitmeaastast töökogemust nii laste, noorte kui täiskasvanute nõustamisel ja psühhoteraapia läbiviimisel.

Inge Vallandi

Inge Vallandi

Kogemusnõustaja

Inge on  lõpetanud Tartu Ülikooli eesti keele ja kirjanduse erialal, hiljem lisandus sellele ka õpetajakoolitus. Ta on töötanud emakeeleõpetajana, tema kirg on luule ja kirjutamine. Inge on läbi teinud pika isikliku taastumise teekonna, läbinud kogemusnõustajate koolituse ning on koolitustesse kaasatud kogemusnõustajana. Inge on tänulik, et tal on võimalus oma kogemuse kaudu aidata saatusekaaslasi, nende lähedasi ning vaimse tervise valdkonna töötajaid. Ka ühiskondlik teavitustöö on talle oluline, sest see aitab kaasa vaimse tervise teemade häbimärgivabale  käsitlemisele.

Kaisa Üprus-Tali

Kaisa Üprus-Tali

Kriisispetsialist

Kaisa on kriisispetsialist, kes on üle 17 aasta töötanud ohvriabi valdkonnas erinevatel ametikohtadel ning pikka aega kriisiabi pakkunud praktik.  Oma teadmised ja oskused on ta aastate jooksul õppinud meie parimatelt. Paljude erinevate juhtumitega kokku puutununa ning ka ise elus ettetulevaid kriise kogenuna on tal väga mitmekülgsed teadmised, mida asjast huvitatutega jagada. Hetkel töötab Kaisa Sotsiaalkindlustusametis kriisistaabi juhina.

Margus Lõokene

Margus Lõokene

Psühhiaater

Margus on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, läbinud psühhiaatria residentuuri ning töötanud psühhiaatrina viimased 15 aastat. Tema erihuviks psühhiaatrias on ajustimulatsioonil põhinevad meetodid, meeste meeleoluhäired ning sõltuvushäired. Ta on läbi viinud mitmeid koolitusi meeste vaimse tervise ja sõltuvuse teemadel ning avanud ka sõltuvushäirete rehabilitatsioonile spetsialiseerunud ettevõtte New Dawn Rehab OÜ. Hetkel töötab ta psühhiaatrina Toompargi Vaimse Tervise Keskuses https://toompargi.ee/.

Pille Javed

Pille Javed

Arst-toitumisterapeut

Pille on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, spetsialiseerunud ja töötanud aastaid rahvatervise valdkonnas ning töötanud seejärel õppejõuna. Huvist tervisliku toitumise vastu õppis ta toitumisterapeudiks, millest on tänaseks saanud tema kutsumus ja tegevusala. Igapäevaselt tegeleb ta toitumisnõustajate ja -terapeutide koolitamisega ning pakub ka individuaalset toitumisteraapia teenust oma klientidele.

Monica Lauri

Monica Lauri

Personaaltreener ja toitumisnõustaja

Monica on pikaajalise kogemusega personaaltreener, kellel on Spordiliidu EKR 6nda vanemtreeneri kutse ja toitumisnõustaja väljaõpe.  Ta on aastate jooksul läbi viinud väga erinevaid treeninguid alates rühmatreeningutest kuni idamaiste liikumisteni välja – kõik kogemused on andnud hea tunnetuse, kuidas enda eest paremini hoolitseda, kuidas luua enda jaoks elustiil, kus me naudime ka kõige pingutavamaid protsesse elus. Ta on Eesti Personaaltreenerite Liidu ja Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse liige ja pakub igapäevaselt nii personaaltreeninguid Golden Clubis kui ka viib läbi erinevaid koolitusi koos oma personaaltreenerite meeskonnaga ettevõttes Tervisetreeningud OÜ.

Katrin Hallik

Katrin Hallik

Kaassõltuvusnõustaja ja pereterapeut

Katrin on läbinud Eesti Pereteraapia Kooli ja õppinud ka kogemusnõustamist Arengukeskuses Avitus. Oma töös on ta pühendunud just kaassõltuvusnõustamisele.

Lisaks on Katrin läbinud veel mitmeid teraapiaid, õppinud transpersonaalset psühhoteraapiat koolis SACH International (2007–2010), IMAGO-paariteraapiat, teadliku keha teraapiat ning saanud kehapsühhoteraapia väljaõppe koolis International Institute for Core Evolution & CoreSoma.

Hetkel osaleb ta pereteraapia supervisioonides ja on superviseeritav pereterapeut.

Tiina Saar-Veelmaa

Tiina Saar-Veelmaa

Psühholoog

Tiina Saar-Veelmaa on psühholoog, koolitaja, konsultant ja nõustaja, kelle peamisteks uurimisteemadeks on tööõnn, tasakaalus elu ja terviklik töökultuur. Tiina on disaininud omanäolise personalifilosoofia, millega võitis 2017. aastal Euroopa äriauhindade konkursil I koha. Samuti on ta Happy Workplace-i üks asutajatest ja loonud uue ajastu juhtimise tarkvarasid, nagu HappyMe.ee, Healthyme.ee jm.
Ta on Sotsiaalministeeriumi kureeritava programmi Peresõbraliku tööandja märgis üks loojatest ja organisatsioonide assessor ja konsultant. Tiina on kirjutanud kuus raamatut, millest viimane “Tööga õnnelikuks” ilmus 2022 aastal.

Koostööpartnerid

0
Sinu ostukorv